Η Ιταλική VAMA είναι εξειδικευμένη στην κατασκευή στεγνωτήρων χεριών, μαλλιών, καθώς και προϊόντων για εξοπλισμό δημόσιων χώρων. Τα προϊόντα VAMA έχουν τοποθετηθεί σε έναν μεγάλο αριθμό εγκαταστάσεων στην Ελλάδα, σε ξενοδοχεία, εστιατόρια, κινηματογράφους, καφετέριες, σταθμούς, αθλητικές εγκαταστάσεις, καταστήματα και σε πολλούς άλλους δημόσιους χώρους.
Η VAMA είναι πρωτοπόρος στην εφαρμογή της νέας τεχνολογίας eco-jet στους στεγνωτήρες χεριών που επιτυγχάνει ταχύτατο στέγνωμα των χεριών χωρίς τη χρήση θερμαντικής αντίστασης δημιουργώντας παράλληλα συσκευές με χαμηλή κατανάλωση ενέργειας και απαιτήσεις ισχύος.